De inwoners van Tel Aviv hebben hun stad met trots omgedoopt tot ‘vegan hoofdstad van de wereld’. De stad telt meer dan 400 veganistische horeca gelegenheden en is met haar traditionele Israëlische keuken van vers lokaal fruit en eigen geteelde groenten de gastronomische hemel voor veganisten. Wij introduceren een 3 uur durende vegan toer door Tel Aviv welke waarbij u verrukkelijk eten mag proeven. De unieke rondleiding start bij een eco-boutique vegan restaurant. Hierna ontdekt u te voet de hipste buurten en bezoekt u een vegan bakkerij en ijswinkel onder begeleiding van een gepassioneerde gids.
Gerelateerde berichten
Struin rond door de Schotse Hooglanden en zoek heerlijke ingrediënten zoals bramen, netels en wilde knoflook. Samen met andere ‘foodies’ voelt u zich een echte Highlander. Onder begeleiding van een gerenommeerde chef-kok gaat u kokkerellen en bereidt u een overheerlijke lokale maaltijd. Een vegan haggis wordt volgens vaste Schotse rituelen geserveerd en daar hoort een traditionele “wee dram of whisky” bij.

U fietst met een gids door De Witte Stad, een verzameling van meer dan vierduizend gebouwen in de Israëlische stad Tel Aviv. Deze werden tussen 1920 en 1940 gebouwd. Destijds had men het plan opgevat ten noorden van de oude stad Jaffa een nieuwe tuinstad te bouwen. Hiervoor werd de Schotse planoloog Patrick Geddes in de arm genomen. Hij tekende een stratenplan voor deze stad die later Tel Aviv zou gaan heten. De gebouwen werden opgebouwd in de Internationale Stijl en volgens de principes van Bauhaus. Vanaf 2003 staan deze gebouwen opgenomen in de Werelderfgoedlijst van UNESCO. U fietst de Witte Route in de noordelijke richting langs de promenade Ben-Gurion Boulevard, het Rabin plein, Chen Boulevard en Rothschild. Op al deze straten komen de verschillende Bauhaus stijlen aan bod. Een architectonisch hoogstandje voor de liefhebber!

De Italiaanse pizza kent haar oorsprong in Napels. De allereerste pizza was de Pizza Marinara, een eenvoudig, maar voedzaam receptuur. Tomatensaus, knoflook, gedroogde oregano en – vooruit, doe eens gek – een paar blaadjes basilicum. De bodem bestaat uit meel, water, zout en gist. Niemand kijkt ervan op als u een pizza ’senza formaggio’ bestelt. Het is juist traditie. Een beetje zichzelf respecterende pizzeria is aangesloten bij L’Associazione Verace Pizza Napoletana en serveert dus de vegan oerversie. Maak er zelf eentje en ervaar het verbluffende resultaat.

Er zijn geen treinen in Israël, maar er is wel een alternatief in Jeruzalem: de Western Wall Train. In 30 minuten maakt u kennis met deze indrukwekkende stad onder begeleiding van een lokale expert.

Het sap van de berkenboom dient als basis voor vele gerechten. Het tappen van het sap is een bijzonderheid. Bezoek één van de gepassioneerde producenten in Riga. Ze maken diverse biologische sapjes die allemaal geproefd kunnen worden. Als het seizoen het toelaat, kunt u zelf aan de boom uw ‘saptas’ vullen. Puurder kunnen we het niet maken.

De Griekse filosofie is nog springlevend en kent wereldwijd navolging. Niet vreemd dus dat de bewustwording over milieu en leefomgeving in Athene al sinds enkele decennia heel gewoon is. De noodzaak tot recycling, veganisme and “zero waste” is onderdeel van het dagelijks leven. The Bos Athens geeft workshops over urban farming. Balkons en daken worden aangepakt en omgetoverd tot compacte tuinen met bloemen en fruitboompjes. Doe met ons mee en steek de handen uit de mouwen!

U overnacht in het Kibboets Ein Gedi Hotel en staat heel vroeg op. Deze wandeling is namelijk fantastisch voordat het eerste zonlicht doorbreekt. Het beklimmen van Masada via het zogeheten Snake Path is een indrukwekkende ervaring. Het gebied staat op de lijst van UNESCO’s Werelderfgoed en u treft er tal van kastelen aan op de route van de vrijheidsstrijders die zich hevig hebben verzet tegen de komst van de Romeinen nadat zij de Second Temple hadden vernietigd. U gaat terug in de tijd. Na de wandeling kunt u heerlijk dobberen in de Dode Zee.

Zuid Afrikaanse wijnen worden alom geroemd. Maak uw eigen vegan wijn door een bouquet aan geuren en smaken samen te stellen met een lokale sommelier. U vergaart meer kennis over welke druivensoorten wel en niet bij elkaar passen. Uw creatie wordt netjes gebotteld en is klaar om mee naar huis te nemen. Ter soepele afdronk van deze heugelijke gebeurtenis proeft u lokale wijnen gecombineerd met bijpassende vegan gerechten.

Beleidsbepalers van de Fortune 500 bedrijven in de Verenigde Staten organiseren zich op het platform Vegan Leaders in Corporate Management (VLCM). De doelstelling is vanuit individuele ambities een milieu gerichte ontwikkeling tot stand te brengen bij grote organisaties. Inmiddels hebben 3.200 professionals zich aangemeld. Willen u of uw klanten betrokken zijn bij duurzame initiatieven en wilt u kennis delen omtrent dit onderwerp? Wij kunnen u in contact brengen met Amerikaanse bedrijven die hard aan de weg timmeren.

In Portugal bieden wij het Re-Food programma aan. Voedsel wat overblijft in restaurants of na een evenement worden door deze instantie opgehaald. Door een dag onderdeel te zijn van dit vrijwilligersnetwerk, zorgt u er hoogstpersoonlijk voor dat geen voedsel wordt verspild en dat dit terecht komt bij mensen die het juist zo hard nodig hebben. Een impactvolle dagbesteding die u nooit meer vergeet!

Een geweldige Ierse traditie is een high-tea. In Dublin zijn er vele opties, maar onze favoriet is de ‘vegan afternoon tea’ in het Morrison Hotel. Met fantastisch uitzicht over de rivier Liffey, vlakbij de beroemde Ha’penny brug en de Temple Bar, geniet u van gezonde lokale producten die bij iedereen in de smaak vallen. Lekkere klassieke vegan scones, verse aardbeien, kokoslimoen cake, verrukkelijke vegan wraps en boterhammetjes. Geserveerd met onbeperkte koffie en thee (met soja of amandel melk).

Het hippe Tel Aviv heeft veel te bieden: stranden, nachtleven, restaurants, maar net zo belangrijk is de jonge, gedurfde, innovatieve mode-industrie. TLVstyle is een op maat gemaakte persoonlijke activiteit, waarbij u zich onderdompelt in de Israëlische modewereld. Deze toer biedt u de mogelijkheid de organische mode-industrie te verkennen onder begeleiding van een artistieke ontwerper. Afgestemd op uw smaak wordt u achter de schermen meegenomen naar het hart van de modewereld in deze bruisende stad.

Van de nood een deugd maken. Dat doen ze in het ongerepte Servië, waar een gastronomische historie hoog gehouden wordt. Tijdens Posno, de vastentijd voor Orthodoxen, is het traditie dat er uitsluitend plantaardig wordt gegeten. De Posno start acht weken voor Pasen. Dan worden maaltijden bereid met welluidende namen als ajvar, džuveč, posna sarma, posni burek en posna pogača. Deze roemruchte kooktraditie is een waar vegan feest. Als u het kunt uitspreken, kunt u deze heerlijkheden nu het hele jaar door bestellen.

Tel Aviv is een levendige stad met een opwindend uitgaansleven en non stop entertainment.

Het wereldberoemde Illana Goor Museum staat in Jaffa te Israël, één van de oudste bijbelse havensteden ter wereld. Het museum kent een fascinerende geschiedenis en huisvest meer dan 500 kunstwerken van Israëlische, maar ook internationale artiesten. Op het dakterras heeft u uitzicht over de beeldentuin en het prachtige Mediterrane landschap. Wij kunnen een receptie in het aangrenzende woonhuis organiseren, alsmede een privé VIP diner tegenover het museum in een origineel Ottomaans gebouw (wat wordt gemanaged door een Franse Chef en zijn Israëlische vrouw). Een onvergetelijke ervaring.