Het sap van de berkenboom dient als basis voor vele gerechten. Het tappen van het sap is een bijzonderheid. Bezoek één van de gepassioneerde producenten in Riga. Ze maken diverse biologische sapjes die allemaal geproefd kunnen worden. Als het seizoen het toelaat, kunt u zelf aan de boom uw ‘saptas’ vullen. Puurder kunnen we het niet maken.
Gerelateerde berichten
De Italiaanse pizza kent haar oorsprong in Napels. De allereerste pizza was de Pizza Marinara, een eenvoudig, maar voedzaam receptuur. Tomatensaus, knoflook, gedroogde oregano en – vooruit, doe eens gek – een paar blaadjes basilicum. De bodem bestaat uit meel, water, zout en gist. Niemand kijkt ervan op als u een pizza ’senza formaggio’ bestelt. Het is juist traditie. Een beetje zichzelf respecterende pizzeria is aangesloten bij L’Associazione Verace Pizza Napoletana en serveert dus de vegan oerversie. Maak er zelf eentje en ervaar het verbluffende resultaat.

Zuid Afrikaanse wijnen worden alom geroemd. Maak uw eigen vegan wijn door een bouquet aan geuren en smaken samen te stellen met een lokale sommelier. U vergaart meer kennis over welke druivensoorten wel en niet bij elkaar passen. Uw creatie wordt netjes gebotteld en is klaar om mee naar huis te nemen. Ter soepele afdronk van deze heugelijke gebeurtenis proeft u lokale wijnen gecombineerd met bijpassende vegan gerechten.

Litouwen staat bekend om haar uitgestrekte bossen. Door het milde klimaat en de regenval in de herfst, ontstaat een waar tapijt van paddenstoelen. De Litouwers zijn echte kenners. Ervaar de natuurlijke schoonheid en de schone lucht van de Varėna en ga op pad met een expert die u precies vertelt welke soorten eetbaar zijn. Leerzaam, origineel en lekker.

Het Aerodium nabij Riga in Letland is een vrije val simulator en de eerste verticale windtunnel in Oost-Europa. Het breekt alle regels van de zwaartekracht met behulp van de nieuwste technologieën (en warme kleding). Na een half uur voorbereiding, kunt u uw lol op als vliegend voorwerp.

Het blijft heerlijk, koken in de buitenlucht. Zo ook in het Lahemaa National Park nabij Tallinn. Verse vis met kruiden, een kampvuur en een overvloed aan lokale producten. Helpt u een handje mee?

De oude industriële wijk van Tallinn ligt bij dicht bij het oude centrum en heet het Rotermanni kwartier, vernoemd naar Christian Abraham Rotermann. Het kwartier heeft een metamorfose ondergaan door urban ontwerpen te koppelen aan oude structuren. Bekijk de mix van ultramodern en industrieel tezamen met de jonge architecten. Lunch in de wijk is een aanrader!

Verken het winterse Tallinn met een fatbike. Een outdoor expert leert u alles over de natuur, geschiedenis en cultuur van Estland. U trapt langs de kust van Tallinn, door het Kadriorg Park en het Kalamaja district, waar u leib brood met bier proeft op de Balti Jaama markt. Tijdens de tour zullen er diverse ‘opwarmstops’ worden gemaakt, zodat u niet als een ijsklontje eindigt. Met warme kleding is dit een relaxte tocht. IJs en sneeuw mogen geen redenen zijn deze geweldige trip niet te ondernemen! Als beloning boeken wij na afloop een heerlijke spa behandeling inclusief massage in uw hotel.

Struin rond door de Schotse Hooglanden en zoek heerlijke ingrediënten zoals bramen, netels en wilde knoflook. Samen met andere ‘foodies’ voelt u zich een echte Highlander. Onder begeleiding van een gerenommeerde chef-kok gaat u kokkerellen en bereidt u een overheerlijke lokale maaltijd. Een vegan haggis wordt volgens vaste Schotse rituelen geserveerd en daar hoort een traditionele “wee dram of whisky” bij.

De stad Porto is gelegen aan de rivier de Douro, gebouwd tegen zeven heuvels en wordt ook wel stad van de bruggen genoemd…

Creatief zijn ze, de designers in Tallinn. U kunt ze zelf ontmoeten. Zij vertellen hoe zij gebruikte materialen nieuw leven inblazen. Zoals het maken unieke kledingstukken van onder andere 40 jaar oude militaire tenten; moderne mode van materialen die anders weggegooid zouden worden. De ontwerpers staan u graag te woord en vertellen over hun motivaties en ideeën. Wellicht zit er iets voor u bij?

Beleidsbepalers van de Fortune 500 bedrijven in de Verenigde Staten organiseren zich op het platform Vegan Leaders in Corporate Management (VLCM). De doelstelling is vanuit individuele ambities een milieu gerichte ontwikkeling tot stand te brengen bij grote organisaties. Inmiddels hebben 3.200 professionals zich aangemeld. Willen u of uw klanten betrokken zijn bij duurzame initiatieven en wilt u kennis delen omtrent dit onderwerp? Wij kunnen u in contact brengen met Amerikaanse bedrijven die hard aan de weg timmeren.

Lissabon staat bol van de Portugese geschiedenis ….

De laatste afbouwfase van Eco City Hamburg staat voor volgend jaar op de planning. Hier zullen kantoorgebouwen, hotels, windmolens en voetgangerspaden gebouwd worden. De hoge windmolens zullen naar schatting 10 procent van Hamburg in energie voorzien. Bouwbedrijven gebruiken solar water verwarmingssystemen en gerecycled materiaal. De nieuwste technieken worden gebruikt om het energieverbruik met 30 procent terug te dringen. In het oude ‘’Kesselhaus’’ aan de rand van Hafencity kunt u de complete maquette van Eco City Hamburg bekijken en met een architect de bouwplaatsen bezoeken.

We trekken dwarsdoor historisch Amman, de hoofdstad van Jordanië voor een vegan gourmet toer. U wordt exclusief vergezeld door een topchef die u al wandelend de lekkerste dingen laat proeven op de leukste locaties. Met deze enthousiaste lokale kok ontdekt u de geheimen van de gastronomie: van specerijen tot aan het zelf leren maken van prachtige vegan gerechten uit het Midden-Oosten. U komt op culinaire plekken die nauwelijks bekend zijn. Een prachtervaring voor de echt foodies onder ons.

Het Engelse woord mooring betekent letterlijk vertaald een plek om een boot aan te meren. Maar deze activiteit in Letland is toch wel wat anders. Het is een bijzondere ervaring om door wetlands te lopen op sneeuwschoenen met boards. Het is een vriendelijke manier om van de natuur te genieten en de natuur ook volledig met rust te laten. Tijdens deze fantastische wandeling worden u dingen uitgelegd over dit bijzondere natuurlandschap. En dat alles op slechts een halfuurtje afstand van Riga.