Het sap van de berkenboom dient als basis voor vele gerechten. Het tappen van het sap is een bijzonderheid. Bezoek één van de gepassioneerde producenten in Riga. Ze maken diverse biologische sapjes die allemaal geproefd kunnen worden. Als het seizoen het toelaat, kunt u zelf aan de boom uw ‘saptas’ vullen. Puurder kunnen we het niet maken.
Gerelateerde berichten
De inwoners van Letland, Estland en Litouwen staan bekend om folk songs met folkloristische dans. Leer de danspasjes, ga historisch gekleed en zing samen met de lokale bevolking vele nostalgische liederen, omringd door traditionele gebouwen op een historische lokatie. Ervaar de schoonheid van de omgeving en van de natuur. Naderhand moet er natuurlijk wel gegeten en gedronken worden naar traditioneel recept.



Het Engelse woord mooring betekent letterlijk vertaald een plek om een boot aan te meren. Maar deze activiteit in Letland is toch wel wat anders. Het is een bijzondere ervaring om door wetlands te lopen op sneeuwschoenen met boards. Het is een vriendelijke manier om van de natuur te genieten en de natuur ook volledig met rust te laten. Tijdens deze fantastische wandeling worden u dingen uitgelegd over dit bijzondere natuurlandschap. En dat alles op slechts een halfuurtje afstand van Riga.



De laatste afbouwfase van Eco City Hamburg staat voor volgend jaar op de planning. Hier zullen kantoorgebouwen, hotels, windmolens en voetgangerspaden gebouwd worden. De hoge windmolens zullen naar schatting 10 procent van Hamburg in energie voorzien. Bouwbedrijven gebruiken solar water verwarmingssystemen en gerecycled materiaal. De nieuwste technieken worden gebruikt om het energieverbruik met 30 procent terug te dringen. In het oude ‘’Kesselhaus’’ aan de rand van Hafencity kunt u de complete maquette van Eco City Hamburg bekijken en met een architect de bouwplaatsen bezoeken.



Beleidsbepalers van de Fortune 500 bedrijven in de Verenigde Staten organiseren zich op het platform Vegan Leaders in Corporate Management (VLCM). De doelstelling is vanuit individuele ambities een milieu gerichte ontwikkeling tot stand te brengen bij grote organisaties. Inmiddels hebben 3.200 professionals zich aangemeld. Willen u of uw klanten betrokken zijn bij duurzame initiatieven en wilt u kennis delen omtrent dit onderwerp? Wij kunnen u in contact brengen met Amerikaanse bedrijven die hard aan de weg timmeren.



De inwoners van Tel Aviv hebben hun stad met trots omgedoopt tot ‘vegan hoofdstad van de wereld’. De stad telt meer dan 400 veganistische horeca gelegenheden en is met haar traditionele Israëlische keuken van vers lokaal fruit en eigen geteelde groenten de gastronomische hemel voor veganisten. Wij introduceren een 3 uur durende vegan toer door Tel Aviv welke waarbij u verrukkelijk eten mag proeven. De unieke rondleiding start bij een eco-boutique vegan restaurant. Hierna ontdekt u te voet de hipste buurten en bezoekt u een vegan bakkerij en ijswinkel onder begeleiding van een gepassioneerde gids.



Het Aerodium nabij Riga in Letland is een vrije val simulator en de eerste verticale windtunnel in Oost-Europa. Het breekt alle regels van de zwaartekracht met behulp van de nieuwste technologieën (en warme kleding). Na een half uur voorbereiding, kunt u uw lol op als vliegend voorwerp.



Bijzonder geserveerd en van geweldige kwaliteit. Neem deel aan de ‘Future Food Laboratory’ en maak wat lekkers met scheikundige ingrediënten. Een goede plek dus om samen iets unieks op tafel te zetten wat u nog nooit heeft gemaakt.



Lekker scheuren zonder flitspalen. Dat kan op de bobsleebaan van Siguida nabij Riga. Snelheden van 110 km per uur worden gemakkelijk door u gehaald onder begeleiding van een pro. Een baan met 16 bochten levert G-krachten op die een kick geven. Overigens is dit een baan met een interessant verleden. Al in de laat 19e eeuw bouwde prins Kropotkin (wie kent ’m niet) op zijn landgoed een 900 meter lange baan. Heden ten dage is Siguida de trainingslocatie voor het Letse Olympische team. De baan is gastheer voor vele (inter)nationale wedstrijden elk seizoen. Als u de baan heel houdt tenminste.



In Portugal bieden wij het Re-Food programma aan. Voedsel wat overblijft in restaurants of na een evenement worden door deze instantie opgehaald. Door een dag onderdeel te zijn van dit vrijwilligersnetwerk, zorgt u er hoogstpersoonlijk voor dat geen voedsel wordt verspild en dat dit terecht komt bij mensen die het juist zo hard nodig hebben. Een impactvolle dagbesteding die u nooit meer vergeet!



U krijgt kans zelf de slee te berijden en u leert hoe u het best honden kunt aansporen op het prachtige Letse platteland. Sledehonden worden al meer dan honderd jaar gebruikt voor het vervoer van mensen, maar worden ook ingezet tijdens reddingsacties en lokale postbezorging. De honden vinden het geweldig deze functie uit te oefenen en zijn daardoor zeer gehoorzaam.



Struin rond door de Schotse Hooglanden en zoek heerlijke ingrediënten zoals bramen, netels en wilde knoflook. Samen met andere ‘foodies’ voelt u zich een echte Highlander. Onder begeleiding van een gerenommeerde chef-kok gaat u kokkerellen en bereidt u een overheerlijke lokale maaltijd. Een vegan haggis wordt volgens vaste Schotse rituelen geserveerd en daar hoort een traditionele “wee dram of whisky” bij.



Verken het prachtige Cidade Invicta met een tuktuk-rit! In dit grappige voertuig kunt u Porto op een comfortabele en leuke manier verkennen. Ontdek het prachtige historische centrum, dat op de werelderfgoedlijst van UNESCO staat en laat u verrassen door de vele duizelingwekkende verborgen plekjes en straatjes van deze stad. Af en toe stopt u bij het lokale café voor een lekker glaasje port en proeft u een overheerlijk kaasje van zijn buurman, de kaasboer.



De stad Porto is gelegen aan de rivier de Douro, gebouwd tegen zeven heuvels en wordt ook wel stad van de bruggen genoemd…



De Griekse filosofie is nog springlevend en kent wereldwijd navolging. Niet vreemd dus dat de bewustwording over milieu en leefomgeving in Athene al sinds enkele decennia heel gewoon is. De noodzaak tot recycling, veganisme and “zero waste” is onderdeel van het dagelijks leven. The Bos Athens geeft workshops over urban farming. Balkons en daken worden aangepakt en omgetoverd tot compacte tuinen met bloemen en fruitboompjes. Doe met ons mee en steek de handen uit de mouwen!



Een geweldige Ierse traditie is een high-tea. In Dublin zijn er vele opties, maar onze favoriet is de ‘vegan afternoon tea’ in het Morrison Hotel. Met fantastisch uitzicht over de rivier Liffey, vlakbij de beroemde Ha’penny brug en de Temple Bar, geniet u van gezonde lokale producten die bij iedereen in de smaak vallen. Lekkere klassieke vegan scones, verse aardbeien, kokoslimoen cake, verrukkelijke vegan wraps en boterhammetjes. Geserveerd met onbeperkte koffie en thee (met soja of amandel melk).

