Een geweldige Ierse traditie is een high-tea. In Dublin zijn er vele opties, maar onze favoriet is de ‘vegan afternoon tea’ in het Morrison Hotel. Met fantastisch uitzicht over de rivier Liffey, vlakbij de beroemde Ha’penny brug en de Temple Bar, geniet u van gezonde lokale producten die bij iedereen in de smaak vallen. Lekkere klassieke vegan scones, verse aardbeien, kokoslimoen cake, verrukkelijke vegan wraps en boterhammetjes. Geserveerd met onbeperkte koffie en thee (met soja of amandel melk).
Gerelateerde berichten
Fan van Bono? In Dalkey kunt u hem zo maar eens van de sokken rijden op uw e-bike. Want zijn woonplaats Killney Bay is vlakbij en hij wandelt graag. Geniet van de prachtige Zuidkust van Dublin. Ontspan, want er hoeft niet hard getrapt te worden. Lokale gerechten, verse zeevruchten en een pint Guinness zijn trofeeën van uw fietstour. Elektrisch fietsen in Dalkey doet u niet om af te vallen.



Coasteering is een snel groeiende sport en een fantastische manier om de beroemde kust van Ierland te beleven. Het betreft veel klimmen, klif springen en zwemmen. Deze activiteiten worden afgestemd op uw vermogen en wensen. Op het terrein van Ballywalter House trakteren Lord & Lady Dunleath u na afloop op een fantastische lunch in hun serre.



De Docklands staan vol trendy en hedendaagse gebouwen. Genoeg keuze in vervoer om dit leuke gebied te bezoeken zoals de benenwagen, een segway, een fiets en zelfs een kajak.



Ballywalter Estate is een particulier landhuis met een grote ommuurde tuin. De eigenaren zijn Lord en Lady Dunleath. Het prachtige huis leent zich uitstekend voor zakelijke retraites van kleinere groepen tot maximaal 20 personen voor privévergaderingen, diners en overnachtingen. Het complex ligt ten zuiden van Belfast en biedt intimiteit en exclusiviteit. Lord en Lady Dunleath nodigen u graag uit voor een gezamenlijk diner. Als uw gasten op zoek zijn naar iets speciaals in de pauzes, waarom dan niet op pad om te foerageren over het landgoed onder de deskundige begeleiding van Lady Dunleath. Zij is voedselhistorica en heeft enorm veel kennis over alle eetbare dingen uit de natuur. Of gaat u liever op pad met Lord Dunleath? Hij helpt u graag met het fotograferen van de mooiste dieren en planten op het landgoed, afhankelijk van het jaargetijde.



De inwoners van Tel Aviv hebben hun stad met trots omgedoopt tot ‘vegan hoofdstad van de wereld’. De stad telt meer dan 400 veganistische horeca gelegenheden en is met haar traditionele Israëlische keuken van vers lokaal fruit en eigen geteelde groenten de gastronomische hemel voor veganisten. Wij introduceren een 3 uur durende vegan toer door Tel Aviv welke waarbij u verrukkelijk eten mag proeven. De unieke rondleiding start bij een eco-boutique vegan restaurant. Hierna ontdekt u te voet de hipste buurten en bezoekt u een vegan bakkerij en ijswinkel onder begeleiding van een gepassioneerde gids.



Deze culinaire toer is ontworpen door een lokaal theater bedrijf in samenwerking met de Kunstraad van Noord Ierland. Zij brengen theater tot leven in de drukke staten van Belfast. De illustere gids Barney stelt zich voor als chef-kok van de beroemde Titanic, ooit gebouwd in Belfast. Barney vertelt graag over de fascinerende culinaire geschiedenis van Belfast waarbij u een aantal iconische, gastronomische plekken bezoekt en heerlijke lokale gerechten zult proeven. Een komische, maar vooral ook smakelijke manier Belfast te leren kennen.



Het bestuur van IDEA bezocht van 2 t/m 5 november 2018 Dublin en Belfast. De IDEA bestuursreis is een jaarlijkse traditie als dankjewel voor de tomeloze inzet van bestuurders en als inhoudelijke impuls voor de vereniging.



Ontmoet Oonagh en haar team aan de westkust van Ierland. Aan u de schone taak alle ingrediënten in de natuur voor de lunch te vinden en te selecteren. U wandelt door bossen, over uitgestrekte weides en een deel van de kust. Zorg ervoor dat uw mandje gevuld is met de juiste dingen, want u gaat uw lunch in een pop up restaurant helemaal zelf klaar maken. Vergeet onderweg niet te proeven van hetgeen u plukt.



De fatbike is vet, stoer en rijdt met veel gemak over alles heen waar je normaal als fiets toch echt even af moet stappen. Met dit ijzeren paard fietst u met gemak door het dramatische landschap van het oosten van Ierland met stranden, bossen, moerassen en besneeuwde bergen. Het is de meest duurzame manier de County Wicklow Bergen te ontdekken. U luncht op de Powerscourt Distilleerderij waar u tevens een rondleiding krijgt door de prachtige tuinen. Het land wat hoort bij Powerscourt heeft een enorm rijke historie waar onder andere de lokale clans O’Toole, O’Byrne en Sir Richard Wingfield een hoofdrol speelden en waar vroeger eer en vrede de norm was.



Ierland per trein bereizen geeft u de beste indruk van het prachtige groene natuurlandschap. Wij huren deze trein exclusief voor u af. Bezoek Cork voor een culinair stadsbezoek of ga naar Killarney voor natuurschoon in het Nationaal Park. Afhankelijk van uw voorkeuren stellen wij de route voor u samen.



Creatief zijn ze, de designers in Tallinn. U kunt ze zelf ontmoeten. Zij vertellen hoe zij gebruikte materialen nieuw leven inblazen. Zoals het maken unieke kledingstukken van onder andere 40 jaar oude militaire tenten; moderne mode van materialen die anders weggegooid zouden worden. De ontwerpers staan u graag te woord en vertellen over hun motivaties en ideeën. Wellicht zit er iets voor u bij?



Zuid Afrikaanse wijnen worden alom geroemd. Maak uw eigen vegan wijn door een bouquet aan geuren en smaken samen te stellen met een lokale sommelier. U vergaart meer kennis over welke druivensoorten wel en niet bij elkaar passen. Uw creatie wordt netjes gebotteld en is klaar om mee naar huis te nemen. Ter soepele afdronk van deze heugelijke gebeurtenis proeft u lokale wijnen gecombineerd met bijpassende vegan gerechten.



Het sap van de berkenboom dient als basis voor vele gerechten. Het tappen van het sap is een bijzonderheid. Bezoek één van de gepassioneerde producenten in Riga. Ze maken diverse biologische sapjes die allemaal geproefd kunnen worden. Als het seizoen het toelaat, kunt u zelf aan de boom uw ‘saptas’ vullen. Puurder kunnen we het niet maken.



Van de nood een deugd maken. Dat doen ze in het ongerepte Servië, waar een gastronomische historie hoog gehouden wordt. Tijdens Posno, de vastentijd voor Orthodoxen, is het traditie dat er uitsluitend plantaardig wordt gegeten. De Posno start acht weken voor Pasen. Dan worden maaltijden bereid met welluidende namen als ajvar, džuveč, posna sarma, posni burek en posna pogača. Deze roemruchte kooktraditie is een waar vegan feest. Als u het kunt uitspreken, kunt u deze heerlijkheden nu het hele jaar door bestellen.



De Griekse filosofie is nog springlevend en kent wereldwijd navolging. Niet vreemd dus dat de bewustwording over milieu en leefomgeving in Athene al sinds enkele decennia heel gewoon is. De noodzaak tot recycling, veganisme and “zero waste” is onderdeel van het dagelijks leven. The Bos Athens geeft workshops over urban farming. Balkons en daken worden aangepakt en omgetoverd tot compacte tuinen met bloemen en fruitboompjes. Doe met ons mee en steek de handen uit de mouwen!

