Deze berg is niet alleen de bekendste in Griekenland waar 12 goden zich vroeger thuis voelden, maar tevens een massief gebergte met maar liefst 9 pieken hoger dan 2.600 meter. De trails zijn goed aangegeven en er zijn goede slaapgelegenheden onderweg. U gaat helemaal naar de top van deze mythische berg, de zogeheten “Throne of Zeus”.
Gerelateerde berichten
Letterlijk vertaalt betekent Xinantécatl (ook wel: Nevado de Toluca) naakte man. De vulkaan kent een hoogte van meer dan 4.500 meter en is al duizenden jaren niet meer actief. De krater van de vulkaan is afgesloten en er hebben zich twee prachtige meren gevormd die Zon en Maan worden genoemd. U kunt verschillende routes nemen om af te dalen en wij hebben er eentje voor u uitgekozen. Vanaf Mexico Stad ligt dit geweldig mooie gebied ongeveer op 2 uur rijden.

Delphi wordt van oudsher beschouwd als het natuurlijke en spirituele centrum van de aarde. Het oraklische heiligdom van Apollo met haar bijzondere energie houdt bezoekers uit alle werelddelen nog steeds in haar greep. De oude Griekse geleerden kenden een enorme hang naar vernieuwing en deze waren dan ook briljant. Zoals Archimedes, maar ook priesteres Pythia behoorden tot die categorie. Ga zelf dit avontuur aan en laat u verrassen door de moderne versie van Pythia.

Het Amalfi kustgebied mag er zijn. Zon, lekker eten en gastvrije mensen aan een mooie blauwe zee of wilt u nog iets meer de rust opzoeken? Ga dan naar de Valley of the Mills, een onbekend en zelfs goed bewaard geheim. Uiteraard wordt er gewandeld samen met enthousiaste gidsen. Van Ravello tot Amalfi met veel afwisseling van prachtige natuurlandschappen. Voor de lunch serveren wij kakelverse olijfolie, tomaten, pasta en brood aangevuld met een goed glas heerlijke wijn op een lokale boerderij.

U overnacht in het Kibboets Ein Gedi Hotel en staat heel vroeg op. Deze wandeling is namelijk fantastisch voordat het eerste zonlicht doorbreekt. Het beklimmen van Masada via het zogeheten Snake Path is een indrukwekkende ervaring. Het gebied staat op de lijst van UNESCO’s Werelderfgoed en u treft er tal van kastelen aan op de route van de vrijheidsstrijders die zich hevig hebben verzet tegen de komst van de Romeinen nadat zij de Second Temple hadden vernietigd. U gaat terug in de tijd. Na de wandeling kunt u heerlijk dobberen in de Dode Zee.

Sandalen, het favoriete schoeisel van Plato en Aristoteles. Als dat geen oeroude modetraditie is? Maak ze zelf en ervaar de eeuwenoude kunst van het produceren van comfortabele sandalen. De pasvorm wordt gecombineerd met uw eigen creativiteit. Alle gebruikte versieringen zijn louter natuurlijke materialen.

Op het pittoreske Griekse eiland Santorini is het mogelijk in een heuse windmolen te overnachten. De windmolen villa’s bevinden zich aan de Noordoost kant van de hoofdstad Fira waar het zelfs in het hoogseizoen rustig is. Er waait een frisse noordenwind, waardoor het zelfs op de heetste dagen prima vertoeven is en er zijn daardoor ook nauwelijks insecten. De luxe accommodatie biedt fenomenaal uitzicht op de Egeïsche zee, zelfs vanuit uw bed. De windmolens zijn volledig privé en uitgerust met een eigen zwembad, jacuzzi, terras, bloementuin en privé parkeerplaats. De accommodatie is voor maximaal 5 personen en is uitstekend geschikt voor bruidsparen of vriendengroepen alsmede families met kinderen.

Onder leiding van uw eigen Hercules Poirot lost u gezamenlijk een moord in de trein op. De dader is natuurlijk iemand uit uw gezelschap. Vergeet ondertussen niet te genieten van de prachtige omgeving rondom Kalavrita, waar uw trein zich ondermeer een weg baant langs een ravijn.

Het is een hele mond vol, de Desfiladero de los Gaitanes ravijn liggend tussen Alora en Antequera. Maar wat een prachtplek is dit. U kunt er 7,7 kilometer lopen, waarvan 4,8 kilometer via paden en de rest via prachtig aangelegde boardwalks. Het uitzicht is fantastisch, de ravijn is op sommige plekken maar liefst 900 meter diep.

Athene biedt unieke fietsroutes van de Thiseion tot aan het Oude Parlement en tussen Monastiraki en het historische stadscentrum. Een andere kijk op deze geweldige stad voor de echte fietsliefhebbers. Tijdens de tour stopt u bij een typisch koffiehuis. Een sterke bak koffie is voor de Grieken de traditie. Ruik de parfum en proef de rijke smaak, terwijl een waarzegster onthult wat de toekomst voor u in petto heeft. En voor de zoetekauwen onder ons hebben we de Sweet Corner, waar u unieke desserts proeft versierd met Griekse snoepjes zoals loukoumi en mosaiko. Voeg eventueel wat kaimaki-ijs toe en geniet er likkebaardend van zoals de Grieken dat doen!

Lopend door de smalle straatjes van de oude wijk Plaka in de Griekse hoofdstad Athene ziet u veel resten van verschillende historische tijdperken. Leer meer over de verborgen plekjes van Plaka en beleef hoe het leven uit de tijd van Socrates er uit zag onder begeleiding van een historicus. Niet alleen is deze toer informatief en interessant, maar met een spel vol kennisvragen worden cultuur en geschiedenis met plezier en actie gecombineerd.

Deze workshop is speciaal ontwikkeld voor de jongste bezoekers van Athene. De kinderen bootsen het leven na van de mythische godin Athena; patroonheilige van Athene, godin van de wijsheid, inspiratie, civilisatie, gerechtigheid en kunst. Een ervaren acteur zal onze kleine vrienden leren acteren met behulp van techniek en storytelling van het oude Griekse dagelijkse leven.

In Athene introduceren we iets nieuws. Verdeeld in teams krijgt ieder zijn taak: bouwen, decoreren of racen van zeepkisten. U krijgt strafpunten als het team de barrières niet goed neemt, de controle over de zeepkist verliest of als u de kist niet solide heeft gebouwd. Zelfs gebruik van alternatieve en verboden middelen worden niet onbestraft gelaten. Wat daar leuk aan is? Alles.

Ergon House Athene is één van de meest vernieuwende hotels in Griekenland. Het toont op unieke wijze Griekse gastronomie, gastvrijheid en creëert een onvergetelijke ervaring voor gasten. Het is het eerste food boutique hotel in Athene en ligt in het historische hart, aan de voet van de Akropolis. Ergo biedt zijn gasten de mogelijkheid boodschappen te doen of een kop koffie of een glas wijn te drinken; de accommodatie is maar één trap omhoog! De publieke ruimtes van het hotel kunnen worden omgebouwd tot keukens waar workshops worden gegeven.

Op Mykonos kunt u op unieke manier uw zakelijke bijeenkomst vormgeven. Maak er gewoonweg een bruiloft van. Met acteurs en artiesten worden traditionele activiteiten gedaan zoals: het cirkeldansen en het smijten van borden. U wordt geïnformeerd over de ins en outs van een lokale Griekse bruiloft. Denkt u alvast na over wie de bruid en bruidegom zullen zijn?

De Tafelberg, wie kent ‘m niet? De meeste bezoekers nemen de kabelbaan. Maar deze berg te voet beklimmen is andere koek. Het veel gemakkelijker alternatief is naar de top van Lions Head togen. Hier kunt u de Tafelberg zien, maar ook de oceaan, Robben eiland en de stad zelf. Prachtig met zonsopgang of zonsondergang. Of bezoek de berg bij volle maan, alles is mogelijk.