Struin rond door de Schotse Hooglanden en zoek heerlijke ingrediënten zoals bramen, netels en wilde knoflook. Samen met andere ‘foodies’ voelt u zich een echte Highlander. Onder begeleiding van een gerenommeerde chef-kok gaat u kokkerellen en bereidt u een overheerlijke lokale maaltijd. Een vegan haggis wordt volgens vaste Schotse rituelen geserveerd en daar hoort een traditionele “wee dram of whisky” bij.
Gerelateerde berichten
Op heel veel plaatsen in Engeland kunt u een groen project naar keuze omarmen. Als groep gaat u een duurzame verbetering realiseren voor de lokale gemeenschap. Dat kan zijn, het planten of renoveren van een tuin bij een school of zelfs op de begraafplaats. Het project wordt in overleg nauwkeurig geselecteerd met de gemeente en u gaat onder begeleiding van specialisten het verschil maken. Velen zijn u al voorgegaan en de voldoening is enorm. Voor iedereen.



Wallabies maken onderdeel uit van de kangoeroe familie en worden vaak geassocieerd met het droge klimaat van landen zoals Australië. Het zal u daarom verbazen dat Inchconnachan Island, gelegen aan Loch Lomond in Schotland, de thuisbasis is van een eigen kolonie wallabies. De grappige beestjes zijn in de jaren 20 uitgezet op dit eiland. In de afgelopen decennia is het aantal uitgebreid tot 120 wallabies op een totale oppervlakte van 5 vierkante kilometer. U bezoekt dit mooie eiland per speedboot voor uw eigen unieke eilandavontuur!



Bij Loch Creran, aan de westkust van Schotland, kunt u op bezoek bij een familiebedrijf. En niet zomaar eentje, in het ondiepe water kweken zij oesters. Niet alleen leert u de kneepjes van het vak, u mag de beste oesters van Schotland ook naar binnen laten glijden. Met een glaasje Fizz uiteraard. De omgeving is fantastisch en normaal gesproken geeft de familie geen inkijk in het bedrijf. Maar voor ons natuurlijk wel.



De inwoners van Tel Aviv hebben hun stad met trots omgedoopt tot ‘vegan hoofdstad van de wereld’. De stad telt meer dan 400 veganistische horeca gelegenheden en is met haar traditionele Israëlische keuken van vers lokaal fruit en eigen geteelde groenten de gastronomische hemel voor veganisten. Wij introduceren een 3 uur durende vegan toer door Tel Aviv welke waarbij u verrukkelijk eten mag proeven. De unieke rondleiding start bij een eco-boutique vegan restaurant. Hierna ontdekt u te voet de hipste buurten en bezoekt u een vegan bakkerij en ijswinkel onder begeleiding van een gepassioneerde gids.



Het sap van de berkenboom dient als basis voor vele gerechten. Het tappen van het sap is een bijzonderheid. Bezoek één van de gepassioneerde producenten in Riga. Ze maken diverse biologische sapjes die allemaal geproefd kunnen worden. Als het seizoen het toelaat, kunt u zelf aan de boom uw ‘saptas’ vullen. Puurder kunnen we het niet maken.



De Jacobite treinroute wordt gezien als één van de mooiste treinreizen ter wereld. De reis brengt u van Fort William naar Mallaig voordat u de zee naar Skye oversteekt. Deze geweldige route passeert de hoogste berg van Groot-Brittannië, het diepste meer, de kortste rivier en het meest westelijke treinstation. U herkent de decors uit de Harry Potter films.



Vanwege haar onmiskenbare schoonheid heeft National Geographic magazine onlangs het eiland Skye in Schotland uitgeroepen tot het 4e mooiste eiland ter wereld…



Zuid Afrikaanse wijnen worden alom geroemd. Maak uw eigen vegan wijn door een bouquet aan geuren en smaken samen te stellen met een lokale sommelier. U vergaart meer kennis over welke druivensoorten wel en niet bij elkaar passen. Uw creatie wordt netjes gebotteld en is klaar om mee naar huis te nemen. Ter soepele afdronk van deze heugelijke gebeurtenis proeft u lokale wijnen gecombineerd met bijpassende vegan gerechten.



Stap terug in de tijd en verblijf in een luxe herenhuis uit de 16e eeuw gelegen in 100 hectare park aan de rand van een nationaal natuurreservaat in Schotland. Vergezeld door wereldrecord brekende ultra-endurance fietser en avonturier Mark Beaumont, dineert u in de prachtig gerestaureerde statige eetzaal en geniet u van het eten afkomstig uit de Estate Gardens. Wandel, mountainbike en kajak rond het Loch en maak kennis met lokale tradities zoals valkenieren en boogschieten. U bezoekt een speciale boerderij waar u uw eigen eten in het wild zult vergaren en koken, net als de oude Hooglanders dat deden. Uw eigen vloot van door chauffeurs gestuurde Tesla-auto’s zullen bijdragen aan de lage ‘voetafdruk ‘ van dit ludieke programma.



Amerika met als topbestemmingen: Miami, New York, San Francisco, Las Vegas, Los Angelos, New Orleans en Vancouver



Het museum voor filmgeschiedenis (Academy Museum of Motion Pictures) in Los Angeles opent binnenkort haar deuren. Een voormalig modern warenhuis is omgetoverd in tentoonstellingsgalerijen, evenementenruimtes en een theater in de vorm van een enorme bol ontworpen door Renzo Piano. Dit is uw kans om de robijnrode schoentjes van Dorothy uit de film The Wizard Of Oz in het echt te zien! Wat dacht u van het corduroy jack van Jack Nicholson uit de horrorfilm The Shining. Een ander hoogtepunt is een retrospectief van Hayao Miyazaki inclusief zeldzame concepten van 11 bijzondere films van deze Japanse regisseur. Ook biedt het museum een panoramisch dakterras en een grote virtuele, bloemrijke waterval.



De Griekse filosofie is nog springlevend en kent wereldwijd navolging. Niet vreemd dus dat de bewustwording over milieu en leefomgeving in Athene al sinds enkele decennia heel gewoon is. De noodzaak tot recycling, veganisme and “zero waste” is onderdeel van het dagelijks leven. The Bos Athens geeft workshops over urban farming. Balkons en daken worden aangepakt en omgetoverd tot compacte tuinen met bloemen en fruitboompjes. Doe met ons mee en steek de handen uit de mouwen!



Jaarlijks wordt Vegfest georganiseerd in Vilnius. Elk jaar groeit het aanbod weer explosief; meer dan 100 Vegan ondernemers komen samen in deze kleine creatieve omgeving om een breed aanbod van producten te tonen. Van cosmetica tot keuken apparatuur. U kunt deelnemen aan een tal van workshops voor een maximale beleving.



Creatief zijn ze, de designers in Tallinn. U kunt ze zelf ontmoeten. Zij vertellen hoe zij gebruikte materialen nieuw leven inblazen. Zoals het maken unieke kledingstukken van onder andere 40 jaar oude militaire tenten; moderne mode van materialen die anders weggegooid zouden worden. De ontwerpers staan u graag te woord en vertellen over hun motivaties en ideeën. Wellicht zit er iets voor u bij?



Samen met een deskundige fietsgids verkent u het iconische landschap van Schotland. Door bossen en valleien rijdt u richting een loch voor een heerlijke picknicklunch aan de rand van het water. Nog eventjes doortrappen en dan eindigt de dag in een heus kasteel, waar u rijkelijk wordt verwend tijdens uw overnachting. Het kan zijn dat u onderweg door een aantal Highlanders wordt overvallen. Wees niet bang, zij laten u zien hoe prachtig Schotland is. Met een ferm glas whisky in de hand nemen zij u mee naar zeer pittoreske uitkijkpunten.

