De Zmar Eco Experience bestaat uit solair aangedreven houten chalets midden in de natuur. Deze duurzame accommodatie ligt op 2 uur rijafstand van Lissabon. Perfect geschikt voor een bedrijfsretraite inclusief brainstormsessie! Het beschikt over een binnen en buiten zwembad, een spa, tennisvelden en een voetbalveld. De chalets zijn gebouwd van gerecyclede materialen. In de nabije bergen kunt u tussen de meetings door met jeeps, buggy’s of quads de omgeving verkennen. De tracks zijn uitdagend en de uitzichten adembenemend. U kunt ook mountainbiken en wandelen. Uiteraard buiten de gebaande paden!
Gerelateerde berichten
Het Grand Egyptian Museum (GEM) in Cairo zal eind 2020 haar deuren openen. Op dit moment is het mogelijk dit terrein met 7 diverse laboratoria te bezoeken waar de restauratiewerkzaamheden plaatsvinden. De volledige Toetankhamon collectie zal binnenkort te zien zijn inclusief stukken die voor het eerst aan de buitenwereld worden getoond. Het museum bevindt zich op 50 hectare grond op nog geen twee kilometer van de piramides van Gizeh en maakt deel uit van een nieuw masterplan voor het plateau. Na uw bezoek kunt u naar harte lust vergaderen in het Mariott Mena House met de piramides op de achtergrond. Spectaculair!

Deze fotogenieke stad met haar kanalen, platte bootjes en bruggetjes doet denken aan Venetië. In het stadscentrum zijn veel fraaie betegelde art-nouveau huizen te vinden. De stad is gelegen aan de Laguna de Ria de Aveiro en de Atlantische Oceaan en heeft zich op economisch gebied goed ontwikkeld. Aveiro staat bekend om haar zoutpannen, porselein fabrieken, aardewerk ateliers en conservenindustrie. Aan het heerlijke strand van Aveiro is het goed toeven met veel kleurrijke strandtentjes. Een aanrader!

Het spirituele toevluchtsoord 4Ventos (vertaling: 4 winden) ligt in een natuurgebied 40 kilometer ten noorden van Lissabon, vlakbij het eeuwenoude stadje Mafra. Het verhaal wil dat deze stad in energetische balans is gebracht door het begraven van kristallen in en rondom het centrum. 4Ventos bestaat uit drie oude huizen in volledige harmonie met de omgeving en met respect voor de traditionele architectuur. Door in groepsverband activiteiten uit te voeren, verbindt u zich met anderen. U eet vegetarische gerechten die zijn bereid met liefde en van ongekende kwaliteit. Terug naar de basis.

Kunt u zich voorstellen wakker te worden in een heus wijnvat, temidden in een wijngaard in een van de beroemdste wijnregio’s ter wereld? Quinta de Pacheca, gelegen in het hart van de Douro in Portugal, heeft ruwe wijnvaten in architectonische suites getransformeerd in een romantische, originele en idyllische setting. In het eigen restaurant met panoramisch uitzicht over het wijngebied, kunt u genieten van gastronomische gerechten, bereid met lokale producten. Wij regelen interessante rondleidingen, picknicks en fijne kooklessen. Uiteraard is het mogelijk om de geproduceerde wijn van Quinta da Pacheca te proeven en te kopen.

Lissabon staat bol van de Portugese geschiedenis ….

Vanuit Nederland of België reist u met de trein richting Hannover en vertrekt u van daar uit verder het Harzgebergte in. Loop over de langste hangbrug in Noord Europa en geniet van een barbecue in de open lucht. En dan vroeg naar bed, want midden in de nacht begint u met een hike naar de top van de hoogste berg in Noord Duitsland, de Brocken. De beloning is geweldig, want u maakt de zonsopgang mee op het hoogste punt van 1142 meter. Een onbeschrijflijke ervaring!

Portugal met als topbestemmingen: Lissabon, Porto, Madeira en de Azoren

Ingeklemd tussen drie van de oudste natuurparken van Cambodja ligt een kunstwerk gecreëerd door de wereldberoemde architect Bill Bensley: Shinta Mani Wild. Om dit pareltje te bereiken, tokkelt u via een zipline de receptie binnen. Topdesign wordt gecombineerd met een hoge mate van service en duurzaamheid. Er wordt continue gewerkt de flora en fauna hier te beschermen en te behouden. Nieuwe duurzame initiatieven worden bedacht om de lokale bevolking van werk en daarmee inkomen te blijven voorzien, zonder de ongerepte wildernis te schaden. De accommodatie bestaat uit slechts vijftien exclusieve open tenten in rotsen uitgehouwen en gebouwd op een vlonder pal naast een waterval. Shinta Mani Wild is een fantastische plek voor (kleine) zakelijke groepen die ongestoord van de natuur willen genieten.

De Azoren is onderdeel van Portugal en bestaat uit negen eilanden. De groene deken van het eiland voelt als een onontdekt paradijs….

In Portugal bieden wij het Re-Food programma aan. Voedsel wat overblijft in restaurants of na een evenement worden door deze instantie opgehaald. Door een dag onderdeel te zijn van dit vrijwilligersnetwerk, zorgt u er hoogstpersoonlijk voor dat geen voedsel wordt verspild en dat dit terecht komt bij mensen die het juist zo hard nodig hebben. Een impactvolle dagbesteding die u nooit meer vergeet!

Weer eens wat anders, vergaderen op een camping. Dat kan op Malta, nabij een amfitheater gelegen op de camping Golden Bay, een goed verzorgde voorziening van de Scout Association of Malta. Het terrein kan privé worden afgehuurd en beslaat 16 hectare grond naast enkele van de mooiste natuurgebieden in Malta op een steenworp afstand van de prachtige zandstranden op Malta. Overdag kunnen in het amfitheater presentaties worden gegeven, de akoestiek is immers perfect. In de avond kan het oude Griekse overblijfsel worden gebruikt voor livemuziek tijdens een weergaloze feestavond. Onvergetelijk!

Een verrassende zakelijke retraite! U gaat overleven in het Tramuntana gebergte op Mallorca. Vanaf dag 1 moet u op zoek naar de juiste route aan de hand van aanwijzingen. Onderweg struint u de natuur af naar voedsel en water. U krijgt een tent mee voor een overnachting met de meest elementaire condities, die u gaat opzetten onder de sterrenhemel. Als u wakker wordt, krijgt u de opdracht op zoek te gaan naar een verborgen klooster. Daar wordt u opgewacht door de monniken die u onderdak en warmte bieden. Zij laten u zien hoe zij leven en u gaat deze dag met hen op pad. Op dag 3 staat een onverwachte beloning op het programma. In een milieuvriendelijk 5* hotel krijgt u een heerlijke massage en maakt u uw eigen souvenirs met materiaal vanuit de bergen.

Hotel Whitepod is een uniek concept waarbij luxe en milieubewustheid hand in hand gaan. Op 1.400 meter boven de zeespiegel biedt dit complex zogeheten pods op een houten platform. Elke pod is voorzien van een pelletkachel en een eigen badkamer. Er wordt eigen energie opgewekt, het water wordt ververst en het afval wordt recycled. In de winter kunt u paragliden, er zijn 2 skipistes geopend en er worden hondensleetochten georganiseerd. Er is een centraal chalet met een sauna en een bar wat tevens als vergaderruimte dient. Dagelijks wordt een ontbijtbuffet met lekkernijen uit de omgeving geserveerd. Elke pod heeft een kamerhoog raam met adembenemend uitzicht op de prachtige vallei. Magisch.

‘Bosberaad’ is de lokale naam voor een ‘groene en duurzame’ vergadering in een bos of op safari in Zuid Afrika. Nelson Mandela was hier een groot voorstander van. Zowel in de ochtend als in de avond zijn safari’s perfecte onderbrekingen van productieve sessies. Veelal worden (bekende) sprekers in gezet om de kwaliteit van het bosberaad te verhogen waarbij de natuur gebruikt wordt als voorbeeld en zo bedrijfsresultaten verbeteren. Vergelijk een troep leeuwen als één bedrijf waar elke werknemer belangrijk is en verantwoordelijk voor hun eigen specifieke rol om succes te garanderen. Naast het bosberaad in Zuid Afrika is het mogelijk deel te nemen aan noodzakelijk onderzoek teneinde stroperij te voorkomen. Inmiddels hebben Walthers DMC en hun klanten 12 neushoorns gesponsord via ludieke acties die geld opleverden voor het onderzoek.

De stad Porto is gelegen aan de rivier de Douro, gebouwd tegen zeven heuvels en wordt ook wel stad van de bruggen genoemd…