De wieg van de mensheid ligt bij Johannesburg in Zuid Afrika waar 40% van ’s werelds meeste fossielen van de mensachtigen terug te vinden zijn. Het eerste gebruik van vuur, onze dagelijkse barbecue, werd ontdekt op Swartkrans Cave en dateert van meer dan 1 miljoen jaar geleden. Recente fossiele ontdekkingen documenteren het vroegste gebruik van gereedschappen en het rechtop lopen van de primaten. U krijgt een exclusief kijkje achter de schermen om een glimp op te vangen van de oorsprong van de mensheid. Geleid door de bekende archeoloog dr. Morris Sutton ziet u de opgravingen uit Swartkrans, één van de vele grotten die deel uitmaken van deze World Heritage Site.
Gerelateerde berichten
Er is geen betere plek om een diepe spirituele verbintenis met uw geest aan te gaan dan Zuid Afrika, geboorteplaats van de mensheid. Ons lokale agentschap Walthers regelt voor u de beste yoga leraar voor het geven van een yoga sessie. Middenin een natuurreservaat kunt u op een schaduwrijke plek volledig tot rust komen. Een kalm briesje door het gras, geluiden van vogels en insecten zorgen voor een natuurlijk achtergrond geluid. Relax in volledige ontspanning.

Kaapstad staat bekend om haar haven en de wereldklasse hotels, alsmede de natuurlijke ligging dichtbij de fameuze Tafelberg.

Windhoek is niet groot, echter zeker de moeite waard hier een dag door te brengen.

Een meesterwerk uit de inmiddels oude doos. Dit keer trekken we naar Kenia. Het boek Out of Africa van Karen Blixen is daar verfilmd. U kunt diverse locaties bezoeken, zoals Karen’s huis in Nairobi met uitzicht over de Ngong Hills. En uiteraard de Masai Mara, wat als decor een belangrijke rol in de film speelt. U gaat terug naar een vergeten periode van de eerste pioniers in Oost-Afrika. Een onvergetelijke beleving.

Dar es Salaam heeft uitzicht op de Indische Oceaan, kent een relaxte atmosfeer en kan eenvoudig te voet bezocht worden.

In Zuid-Afrika worden de mooiste reisbelevingen aangeboden. Naast privé transfers per Harley Davidson en helikopter bieden wij een exclusieve stoomtrein aan. Daarmee wordt een programma naar Zuid-Afrika nog unieker. Op de bucketlist zetten, roepen wij dan.

Onze contacten reiken tot hoog niveau! In de afgelopen 36 jaar heeft onze partner Walthers DMC reisprogramma’s van klanten naar een hoger niveau getild door Zuid-Afrikaanse sprekers uit te nodigen. Wat dacht u van de charismatische aartsbisschop Tutu? Of de voormalig president De Klerk die samen met Nelson Mandela op vredelievende wijze de weg heeft geplaveid voor het hedendaagse Zuid-Afrika. En vele andere lokale maatschappelijke helden. Van politici en kunstenaars tot top chef-koks; verhalen met visie.

Livingstone laat je leven!

Breng een bezoek aan Vilakazi Street, waar het Mandela familiehuis heden tendage een museum is en waar aartsbisschop Tutu ook gewoond heeft. Twee Nobel prijswinnaars in één straat, echt uniek. Vergeet niet de Regina Mundi kerk, de centrale plek voor de strijd tegen apartheid. Eén van de plekken die onderdeel uitmaken van de intrigerende Long Walk of Freedom toer gebaseerd op het leven van Mandela.

Zuid-Afrika, Namibië, Mozambique & Botswana met als top bestemmingen: Kaapstad, Windhoek, Nelspruit, Livingstone, Dar es Salaam en Nairobi.

Denk aan je aan Afrika, dan denk je aan Safari’s maar niet altijd aan duurzaamheid. Toch is dit een van de meest belangrijke dingen voor de lodge houders.

Mode is vaak een afspiegeling van de geschiedenis en cultuur van een land en in Zuid-Afrika is dat niet anders. De meest prominente mode trend werd hier gezet door Nelson Mandela zelf. Na zijn vrijlating uit de gevangenis, ruilde hij zijn formele pak in voor een kleurrijk, Afrikaans overhemd, bekend geworden onder de naam ‘Madiba Shirt’. Dit werd al snel een hype in Zuid-Afrika en neemt nog steeds in populariteit toe. Onze partner Walthers maakt veelvuldig gebruik van Madiba shirts tijdens galadiners tezamen met kleurrijke sarongs in Afrikaanse prints voor de dames.

De oude architectuur uit de tijd van de Britse overheersing is tegenwoordig getransformeerd tot spannende architectuur zoals het ‘V&A waterfront’ in Kaapstad. Het MOCAA museum en het nieuwste arthotel The Silo zijn gesitueerd in voormalige graansilo’s. Het is een meesterwerk waarbij de oude structuren als basis dienen voor een fantastisch moderne omgeving. Deze bijzondere lokatie kan privé worden afgehuurd als indrukwekkend decor voor een evenement.

Liggend tussen knisperende katoenen lakens op een comfortabel bed in een canvas tent. Wellicht niet wat u direct bij Zuid-Afrika in gedachten heeft. Maar we maken het goed met u, want u wordt omringd door ‘wild-life’. Ver weg van TV, internet en andere digitale afleidingen zit u midden in de wilde natuur. Omdenken door ongebaande paden te verkennen; een verfrissing voor lichaam en geest.

Game lodges in Zuid Afrika moedigen ouders aan om hun kinderen mee op reis te nemen. Zij bieden speciale ‘Junior Ranger’ programma’s aan. Afhankelijk van de leeftijd van de junior ranger worden avonturen beleefd in een kamp of in de bush. De rangers leren wilde dieren identificeren, gedrag van dieren te herkennen en sporen te zoeken. Uiteraard wordt respect voor de natuur ook bijgebracht. Veilig en onvergetelijk.