Op deze Retro Communistische tour fietst u door vervlogen tijden, toen het niet eenvoudig was foto’s te maken zonder gevolgen en het concept ‘fietspad’ nog volledig vreemd was. Een voormalig politicus vertelt u over de vele opmerkelijke overblijfselen aan het communisme die over de gehele stad verspreid zijn: uitbundige monumenten zoals het Heldenplein, geprefabriceerde gebouwen die voor die tijd zo kenmerkend waren en oude industrieën die in die tijd populair waren. U rijdt met uw ijzeren paard langs beide kanten van de Donau, het Margaretha-eiland en de centrale bruggen en u geniet hier van een prachtig uitzicht.
Related Posts
Wist u dat Warschau voor maar liefst 25% uit groen bestaat? Parken, groene pleinen en de wilde Vistula rivier zorgen voor frisse lucht en zuurstof. De inwoners besteden hun vrije tijd graag in de buitenlucht door te wandelen, te fietsen en in de zomer te dansen in de vele openluchtclubs. Deze fietstocht leidt langs vele groene bezienswaardigheden zoals het Łazienki Park, waar u herten, pauwen en schattige eekhoorntjes kunt tegenkomen. Ook fietst u langs de Wisła oever vol bomen en wilde dieren, hier kunt zelfs bevers zien. De Westerse oever is daarentegen meer trendy en modern met mooie boulevards. Deze fietstocht is een perfecte manier kennis te maken met het bruisende leven op straat, een stukje cultuur en natuur op te snuiven en tevens wat calorieën te verbranden.

Ruin Pubs & Ruin Clubs in Boedapest hebben het nachtleven in Boedapest overgenomen. Afgetrapt meubilair, een psychedelisch interieur, uitstekende service en goede programmering dragen bij aan de charme van deze populaire ruïne hotspots. Boedapest is met deze unieke ervaring met recht de nieuwe ‘coole’ hoofdstad van Centraal Europa.

Elke fan van moderne architectuur kent de beroemd gebouwen van architecten Frank Gehry en Vlado Milunić. De huizen heetten oorspronkelijk Fred en Ginger, aangezien de twee torens lijken op Ginger Rogers (de glazen toren) en Fred Astaire (de stenen toren). In het gebouw is er een tentoonstellingsgalerij, een restaurant en een bar met een terras waar je een 360 graden uitzicht hebt over de stad Praag.

Om Boedapest van alle kanten te zien introduceren wij de ‘’Redjet’’ met zijn 360 graden draai. Ervaar de ongeëvenaarde snelheid aan boord van deze unieke speedboot. Met maar liefst 440 PK bent u ongetwijfeld de snelste op de Donau rivier. U krijgt een waterdicht pak en zwemvest ter bescherming want u wordt zeker nat. Plezier gegarandeerd.

Zuid Afrika is een ware droombestemming voor fietsers. Elk jaar worden er rondom Kaapstad professionele fietswedstrijden georganiseerd. The Cape Town Cycle Tour faciliteert ieder jaar in maart maar liefst meer dan 35.000 fietsers. Een andere mogelijkheid is het gebied van de ‘big five’ per fiets te doorkruisen. Uiteraard onder toeziend oog van professioneel getrainde gidsen die de wilde dieren op afstand houden! Zo is er in Botswana de fietswedstrijd “The Tour de Tuli” die plaatsvindt in het National Safari Park waar de olifanten en leeuwen toeschouwers zijn. De meeste bezoekers prefereren echter een meer relaxte tocht door de wijnlanden, met de nodige proeverijen onderweg. Of kalmpjes aan peddelen door Cape Point National Park om het meest zuidelijke puntje van Afrika te bezoeken. Afhankelijk van uw conditie en avontuurlijke wensen zorgt onze lokale partner Walthers DMC voor een onvergetelijke fietservaring.

Vanuit Paramaribo fietsen we een halfuurtje richting de rivier en steken deze over voor een bezoek aan het interessante openlucht Museum Nieuw Amsterdam. Trappen we een kwartiertje verder, dan komen we aan in de suikerfabriek Mariënburg, waar de oude Javanen spannende verhalen vertellen over deze vroegere werkgever. Ook de historie van plantage Frederiksdorp komt aan bod. Op het terras van de oude gevangenis geniet u van een heerlijke lunch. Door een aantal dorpjes fietsen we uiteindelijk naar plantage Rust en Werk. Daar nemen we de fiets onder de arm in kleine veerbootjes en gaan op zoek naar een kolonie roze dolfijnen. Met wat geluk zitten onze fietstassen vol verhalen als we varen tussen de buitelende dolfijnen.

Spring op een mountainbike en geniet van de Maltese natuur. Malta kent veel alternatieve wegen waar u wordt beloond met fantastische vergezichten. De noordkust van Gozo, het zustereiland van Malta, ziet eruit als een schaakbord met uit rotsen gehouwen zoutpannen die in zee overspringen. Deze 350 jaar oude zoutpannen strekken zich maar liefst 3 kilometer langs de kust uit. Neem een pauze en adem de zilte lucht in terwijl de bewoners de kristallen van het zout schrapen, een eeuwenoude traditie in Gozo. Uiteraard kunt u hen tevens een handje mee helpen oogsten.

Deze culinaire fietstocht door San Sebastian leidt u langs de prachtige baai van La Concha, volgens Tripadvisor het mooiste strand van Europa. Uiteraard krijgt u de highlights van dit schitterende stadje te zien en maakt u kennis met de enthousiaste eigenaren van de meest uitnodigende pintxos barretjes die u graag de sjieke versie van tapas laten proeven. De pintxos veranderen dagelijks van samenstelling en zijn een mix van hartige traditionele en moderne eenhappers. Om de dorst te lessen drinkt u hier passende lokale witte of rode wijn bij. Wat een heerlijkheid.

Op ongeveer 45 minuten rijden van Boedapest ligt de Lazar Boerderij. Thuisbasis van de Hongaarse wereldkampioenen paardenrennen. Tijdens de dag zullen teams strijden in verschillende uitdagingen: paard & wagen (met chauffeur), off-road auto races (rally of speciale verrichtingen), traditionele boerderij spelen zoals boogschieten, lasso werpen of hooivork gooien. Tevens leert u alles over de traditionele keuken tijdens een gastronomische kookwedstrijd van een boerin.

Een foto rally is de perfecte manier om een stad te ontdekken. Ontdek verborgen schatten, creëer bijzondere fotomomenten en maak kennis met de lokale bevolking. Op de fiets ziet u zoveel meer! De toer start met een beknopte geschiedenis van de havenstad Limassol en haar voornaamste bezienswaardigheden. Daarna ontvangt u een kaart met routebeschrijving en een checklist met objecten die u moet vinden en moet vastleggen op camera. Dit alles zal binnen een bepaald tijdsbestek uitgevoerd moeten worden. Pak uw camera en spring op de fiets!

Kopenhagen staat bekend als duurzame stad met toonaangevende architectuur. In deze op maat gesneden fiets tour combineren wij beiden elementen. Fiets met ons mee en ontdek hedendaagse architectuur en duurzame locaties zoals Copenhill en the Green Light House. U leert waar de architecten hun inspiratie vandaan haalden en wat hun uitdagingen waren gedurende verschillende (bouw)trajecten.

Het woord Panenku in het Tsjechisch betekent pop. U wordt uitgenodigd deel te nemen aan een activiteit om kansloze kinderen te helpen. Tijdens een poppenrally moet u zoveel mogelijk poppen opsporen, terwijl u ondertussen de stad Praag op een ludieke manier ontdekt. Het ‘Adoptuj Panenku’ (adopteer een pop) programma zamelt geld in voor het wereldwijde vaccinatieprogramma van UNICEF. De poppen die u vindt, worden geproduceerd door Tsjechische vrijwilligers van de campagne ‘Help the Children’. De meeste vrijwilligers zijn kinderen. Elke pop is origineel en dekt de kosten van zes levensreddende vaccinaties voor een kind.

Boedapest de hoofdstad van Hongarije, een klassieke stad en staat op de UNESCO Werelderfgoedlijst…

Parijs slaapt nooit. Het leven gaat in deze metropool 24/7 onverminderd door. En in sommige delen van de stad is er juist ’s avonds veel meer te doen, zoals de Marais. Ontdek ‘the places to be’ van dit district en volg de Seine langs de verlichte pracht van de Pont Neuf, het Louvre en het Grand Palais met als hoogtepunt de 20.000 spectaculaire lichtjes van de Eiffeltoren. Op weg naar het eindpunt Beaubourg fietst u aan de overkant langs Palais de Chaillot, Place de la Concorde en de Conciergerie. Zo heeft u Parijs nog nooit gezien.

Samen met een deskundige fietsgids verkent u het iconische landschap van Schotland. Door bossen en valleien rijdt u richting een loch voor een heerlijke picknicklunch aan de rand van het water. Nog eventjes doortrappen en dan eindigt de dag in een heus kasteel, waar u rijkelijk wordt verwend tijdens uw overnachting. Het kan zijn dat u onderweg door een aantal Highlanders wordt overvallen. Wees niet bang, zij laten u zien hoe prachtig Schotland is. Met een ferm glas whisky in de hand nemen zij u mee naar zeer pittoreske uitkijkpunten.